Валерій Дубіль: Зміцнюємо медицину та наближаємо членство України в ЄС

Члени парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування в рамках робочого візиту до Брюсселю зустрілися зі своїми колегами з Європарламенту та обговорили євроінтеграційний прогрес України. Нашою країною, в рамках угоди про асоціацію з ЄС, вже виконано 78% від зобов’язань у сфері охорони здоров’я.

Про це заявив Валерій Дубіль, очільник «Батьківщини» в Києві, народний депутат, перший заступник голови парламентського Комітету здоровʼя нації.

«Провели спільну робочу зустріч з підкомітетом з питань громадського здоров’я Європейського парламенту. Говорили про допомогу європейських колег у розробці євроінтеграційних законопроектів у сфері охорони здоровʼя, співпрацю у фармацевтичній галузі, сфері громадського здоровʼя, реабілітації поранених військових та забезпечення українських лікарень необхідним обладнанням», — повідомив Валерій Дубіль.

Він підкреслив, що окремим важливим предметом розмови стала участь європейських партнерів у відновленні зруйнованої ворогом медичної інфраструктури. За офіційними даними, ворожі війська пошкодили або зруйнували 1740 медзакладів в Україні. Зокрема, 1537 з них пошкоджені, а 203 — зруйновані повністю.

«Маємо зробити все можливе, щоб якомога швидше відновити зруйновану росією медичну інфраструктуру, у відповідності з Планом післявоєнного відновлення сфери охорони здоровʼя України до 2030 року. Сьогодні, із зрозумілих причин, основну допомогу лікарням надають благодійники — постачаючи обладнання, комплектуючі до нього та витратні матеріали. Зокрема ми, разом із Благодійним фондом молодіжної ініціативи «Надія» регулярно надаємо допомогу прифронтовим шпиталям та лікарням, які першими приймають наших поранених захисників — це і апарати КТ та МРТ, і рентгени та УЗД, і гастроскопи та апарати «штучної нирки» тощо — передаємо тонни обладнання, «витратиників» та ліків щотижня. Але, звісно, волонтерських зусиль недостатньо для того, аби вирішити існуючі проблеми, яких через війну щодня стає більше. Тому дуже розраховуємо на допомогу у цьому процесі наших європейських колег — і зараз, і після завершення війни. Окремо дякую колегам з Європарламенту за підтримку нашого шляху до ЄС, небайдужість до проблем, які медична галузь переживає в умовах війни, та за готовність тісно співпрацювати по кожному з озвучених на зустрічі питань», — сказав Валерій Дубіль.

Новини

Пряма мова