Валентин Наливайченко: Головним чинником, який впливатиме на «Глобальний саміт миру», стане ситуація на полі бою на сході та півдні України

До саміту залишається трохи більше місяця. На захід вже запрошені делегації з усіх континентів. Ті держави, які підтримують територіальну цілісність України.

Метою саміту є вийти на досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру для України відповідно до Статуту ООН та норм міжнародного права. В основі – українська формула миру.

Учасники саміту розроблятимуть практичні кроки, а також дорожню карту мирного процесу.

Що говорять світові лідери?

Федеральний канцлер Німеччини Шольц не розраховує, що на
мирній конференції з питань України, яка пройде у Швейцарії у червні, буде досягнуто прориву в припиненні російського вторгнення.

Як повідомляють німецькі ЗМІ, за його словами, на зустрічі в
Бюргенштоку «у кращому разі буде покладено початок процесу, який може призвести до прямих перемовин між Україною і росією».

«У Швейцарії йтиметься про безпеку атомних електростанцій, про експорт зерна, про питання обміну полоненими та про необхідне табу щодо використання ядерної зброї», – цитують слова канцлера.

Шольц також висловив сподівання, що арабські країни, Індія, Південна
Африка, Бразилія та Китай також візьмуть участь у саміті.
Усі розуміють, що головним чинником, який впливатиме на
«Глобальний саміт миру», стане ситуація на полі бою на сході та півдні України.

Західні ЗМІ припускають, що путін принципово не зацікавлений у змінах своєї «української політики»7 до президентських виборів у США в листопаді цього року.

Новини

Пряма мова