Сергій Євтушок: «Батьківщина» ініціює створення ТСК для розслідування цільового витрачання державних коштів, спрямованих на захист енергетичної інфраструктури 

Через ракетні атаки країни-терориста з ладу уже виведено до 70%  енергооб’єктів країни. Під час останнього масованого обстрілу 6 з 11 ракет влучили у підстанції. Під питанням – наступний опалювальний сезон. Водночас на захист енергооб’єктів з державного бюджету витрачено десятки мільярдів гривень. Тому «Батьківщина» ініціює створення ТСК для розслідування цільового витрачання державних коштів, спрямованих на захист енергетичної інфраструктури України.

На цьому на засіданні Верховної Ради, під час години запитань до уряду, наголосив народний депутат  від «Батьківщини» Сергій Євтушок, звертаючись до керівництва Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Ми не розуміємо, чи правильна це стратегія? Чи ці гроші потрібно було витратити на закупівлю ПРО?» – зауважив народний депутат.

Своєю чергою, керівник уряду Денис Шмигаль відповів, що об’єкти енергетики однозначно треба захищати – відповідно до концепції «Фортеця», яка є закритим документом. Водночас слід закуповувати і ПРО та РЕБ, використовувати усі наявні засоби захисту енергоінфраструктури.

Перший заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василь Шкураков додав, що відомство з перших днів великої війни взяло під охорону 22 підстанції, які захищені 2 і 3 рівнями захисту. Він підкреслив, що всі документи оформлені і погоджені з Генштабом.

Водночас Сергій Євтушок наголосив, що фракція ВО «Батьківщина», ініціює  створення тимчасової слідчої комісії для розслідування цільового витрачання державних коштів на захист енергетичної інфраструктури України.

Новини

Пряма мова