Михайло Волинець: Вартість тарифів зросла, а ціна обіцянки утримати зростання тарифів для населення – впала

В платіжках додалось. Тарифи на послуги ЖКП для населення лише за рік зросли майже на 13%. Про це свідчать офіційні цифри Держстату. Ситуація критична, бо за збільшенням цифр у платіжках не встигають зарплати і пенсії, квитанції надходять і тим, хто 2 роки тому виїхав за кордон, і тим, хто залишив рідні міста через регулярні […]

В платіжках додалось.

Тарифи на послуги ЖКП для населення лише за рік зросли майже на 13%. Про це свідчать офіційні цифри Держстату.

Ситуація критична, бо за збільшенням цифр у платіжках не встигають зарплати і пенсії, квитанції надходять і тим, хто 2 роки тому виїхав за кордон, і тим, хто залишив рідні міста через регулярні обстріли з боку росії – вимушеним біженцям, чиї виплати так вперто хочуть урізати.

За даними Єдиного реєстру боржників, заборгованість за комунальні послуги за 2023 рік збільшилася на 13%. Більша частина з них з’явилися протягом минулого опалювального сезону – з жовтня 2022-го по травень 2023-го. Ще 12% боргів додалися у серпні-вересні 2023-го.

Держслужба статистики два роки не оприлюднює даних щодо заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. За останніми офіційними даними, актуальними на кінець 2021 року, ці борги становили понад 81 млрд грн. З них близько 34 млрд грн – за постачання та розподіл газу, майже 27 млрд грн – за тепло та гарячу воду, близько 7,7 млрд грн – за постачання та розподіл електроенергії, майже 6,4 млрд грн – за централізоване водопостачання та водовідведення, близько 5,6 млрд грн – за управління багатоквартирним будинком, майже 1,3 млрд грн – за вивезення побутових відходів.

Сьогодні офіційні цифри свідчать, що минулого року тарифи на електроенергію зросли з 1,64 коп. до 2,64 коп. за кіловат. В середньому на 5% зросли тарифи на благоустрій та прибирання території, вивіз сміття та на інші комунальні послуги.

Незмінною залишилась хіба що ціна на газ. Але не забуваємо, що саме 2023 року Україна перейшла на газ власного видобутку.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 20 березня 2024 року.

Новини

Пряма мова